03.png

טיפים

רביעי, 23 אפריל 2014 07:38

מודעות רחוב במגזר החרדי

בפרק זה נעסוק באחד מערוצי פרסום החזקים ביותר במגזר החרדי - מודעות הרחוב ■ אין עוד מגזר שמייחס משקל כה רב ללוחות המודעות

אגדה אורבאנית מספרת כי קירותיה של שכונת מאה שערים אינם נופלים בשל הדבק הרב שנשפך עליהם במשך עשרות שנים של הדבקת "פשקווילים"...
אכן. אין זה סוד שהמגזר החרדי שמרן יותר ומפגר אחר קצב התפתחות הפרסום העולמי. זו אחת הסיבות, ואולי המרכזית לכך שהמדיום המכונה מודעות רחוב זוכה להצלחה לא פרופורציונאלית ברחוב החרדי. הריכוזים החרדיים הגדולים מהווים מוזיאון עכשווי לתולדות הפרסום הכתוב שהחל את דרכו על קירות הבתים במחצית הראשונה של האלף הראשון למניינם.

מודעות רחוב: המדיה הפופולארית

כאמור, כבר במאות הקודמות נעשה שימוש מאסיבי במודעות רחוב על מנת להעביר מסרים והודעות. גם הציבור החרדי ניצל היטב את המדיום הזה והאגדה שהובאה לעיל תוכיח עד כמה. אלא שבתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת, עם התפתחותו של עולם הפרסום החרדי, הפכה צורת הפרסום הזו לפופולארית ואפקטיבית ביותר במגזר החרדית. דווקא לאחר שהחלה בתהליך גסיסה איטי במגזרים אחרים.

אין כיום חברה המכבדת את עצמה ויוצאת בקמפיין שפוסחת על מדיה זו. ממחקר שביצע מכון "שילוב" עולה, כי רמת החשיפה לפרסום חוצות בקרב המגזר החרדי גבוהה ביותר מכ-40% משיעור החשיפה לעיתונות, הן זו היומית והן זו השבועית.. כאן חשוב לציין כי מודעות רחוב שונות לחלוטין משלטי חוצות אך מיעוטם של שלטי חוצות וחיפויי קיר במגזר החרדי, הותיר במגרש את לוחות המודעות בלבד.

כמה מודעות רחוב מכסות את כל הריכוזים החרדיים?
• בסבב אחד של הדבקה מלאה המכסה את כל הריכוזים החרדיים בארץ, מודבקים כ-3,000 מודעות בגדלים שנעים בין חצי גיליון לגיליון (ראו בהרחבה בפרק...).
• ב-42 ריכוזים חרדיים בישראל ישנן כ-1,500 נקודות הדבקה שבכל אחת מהן מקום למודעות רבות.

ג'ונגל של מודעות רחוב
במרבית הריכוזים החרדיים בישראל אין פיקוח על ההדבקה המתנהלת בצורה פיראטית. בערים ירושלים ובני ברק, ואף בעיר החרדית מודיעין עילית החליטו הרשויות למסד את פרסום החוצות ולפקח עליה באופן חוקי. בערים אלו מעניקה העירייה זיכיון במכרז לזכיין שמשמש זרועה הביצועית למשך שנה עד שלוש שנים. הזכיין הוא זה שאחראי על ההדבקה והוא גם זה שגובה את האגרה עבור הרשות המקומית.
למרות שגם בערים אלו ניתן למצוא לוחות מודעות פיראטיים, חשוב לזכור כי העירייה רשאית להטיל קנסות על המפרסמים שמודעות מטעמם הודבקו על מקומות שלא אושרו לכך. הדבר רלוונטי גם בערים אחרות כאשר מדובר על הדבקה על גבי ארונות סעף, מבנים ועוד. אך כאמור, מרבית הרשויות, לפחות אלו החרדיות, אינן נוקפות אצבע בעניין זה.
היתרון הגדול בקיומו של זכיין נעוץ ביכולתו של המפרסם לדעת כי המודעה בה השקיע הון רב, אכן הודבקה וכי היא תיוותר על לוח המודעות לפרק הזמן שהובטח לו.
כאמור, בערים אחרות מתבצעת ההדבקה על ידי כל החפץ בכך ללא פיקוח. במקרה הטוב ישנם לוחות המיועדים לכך ובמקרה הפחות טוב כל שטח אנכי מתאים למטרה: תחנות אוטובוס, ארונות חשמל ובזק, גדרות בנייה וכדומה. במקומות אלו איש הישר בעיניו יעשה, ולכן אין כל ביטחון באורך חייה של המודעה. מאידך, נכון יהיה לציין כי קיימת "ברית בלתי כתובה" בין המדביקים השונים כך שישנן הבנות על שטחי הדבקה ולוחות זמנים. הבנות אלו נועדו להבטיח למדביקים את יציבות הענף ממנו הם מתפרנסים.

מודעות רחוב- המדיה המובילה במגזר
כפי שכבר הזכרנו לעיל, מודעות הרחוב מהוות את נתח הפרסום היעיל ביותר במגזר החרדי. למה בעצם?
• הציבור החרדי הוא "פריק" של המילה הכתובה. פעוט חרדי בגיל שלוש כבר יודע את אותיות הא-ב. כבר בגיל צעיר נחשף החרדי הממוצע לכמויות אדירות של טקסט, כך שמודעות הרחוב הן רק חלק מהתפאורה הוויזואלית הכוללת.
• העדרן של "מדורות שבט" אחרות הופכת את לוחות המודעות למוקד עניין עבור ההולכים ברחובות, הממתינים בתחנות ועוד. לא אחת ניתן למצוא קבוצת אנשים המתגודדת סביב לוח מודעות ודנה באחת מהן. תופעה שאין לה כמעט אח ורע בתרבויות אחרות.
• צורת הפרסום הזו כה מוצלחת עד שהיא מתאימה לכל קהל יעד בלי הבדל מגדרי, עדתי או השקפתי. כל מי שגר באזור חרדי נחשף אליה ללא כל קשר לזהותו. גבר, אישה, ילד, ילדה, נער, נערה. חסיד, ליטאי, ספרדי וחוזר בתשובה. אברך כולל, בחור ישיבה, בעל עסק, תלמידת סמינר ומורה בבית ספר. כולם ללא יוצא מן הכלל חשופים למדיה הזו.
• למרות שמדיה זו מטבעה מיועדת לאלה שזמנם בידם, העוברים והשבים ברחובה של עיר שיכולים להרשות לעצמם להקדיש מספר דקות לקריאת המודעות, הרי שגם אלו הממהרים לעבודתם וללימודם, ימצאו בה עניין, אם לא בימי השבוע, הרי שבשבתות וחגים.
• הפרסום באמצעות מודעות רחוב מיועד לכל המפרסמים באשר הם. החל מחברות גדולות ובינוניות שיקדמו באמצעותן את מוצריהן או שירותיהן, עובר למפיקי אירועים שיזמינו באמצעותן את הקהל הרחב לאירועיהם וכלה בעסקים קטנים מקומיים אשר יקדמו באמצעותן את היקף מכירותיהם.

היות ומדובר במדיה אגבית, קיימת חשיבות רבה מאוד לעיצובה של המודעה. כל מי שיצליח לבנות מודעה חכמה, בנויה בפונטים נכונים וברמה ויזואלית מתאימה, יוכל ללכוד את תשומת ליבו של הלקוח הפוטנציאלי באותן 4-10 שניות קריטיות המוקדשות בממוצע למבט הראשוני במודעת הרחוב. לאחר שייווצר ה'קליק' אצל הלקוח, סביר להניח שהוא כבר יקדיש את הזמן הדרוש לקריאת שאר הפרטים במודעה ואולי אפילו ייענה למסריה.

מודעות רחוב- יתרונות המדיה
למודעות רחוב יתרונות רבים, המובנים באופי המדיה:
• הראשון שבהם - גודל ועוצמת המסר. העובדה ששטח הפרסום גדול מאפשר להבליט מסרים ולהעצימן.
• המדובר במדיה בלתי מפולגת שמאפשרת הגעה לכל קהלי היעד במנעד רחב במיוחד.
• אסור לשכוח שמדובר בקהל שבוי שנמצא ברחוב ונחשף למסר יותר מפעם אחת. להבדיל מערוצי פרסום אחרים, הפרסום אינו מוגבל לפרק זמן מסוים, כמו ברדיו או לקהל יעד מסוים כמו בעיתון.

מודעות רחוב- יתרונות מול פרסום בעיתון
אין ספק שכלכלית משתלם יותר לפרסם באמצעות לוחות המודעות. הנה דוגמא להמחשה. בעיתונים הנחשבים נפוצים במגזר החרדי בפריסה ארצית: יתד נאמן, המודיע ומשפחה, עלותו הממוצעת של עמוד פרסום בסוף השבוע עומדת על כ-7,000 שקל. כאשר ההפצה מגיעה לכ-15 אלף מנויים ורוכשים לכל עיתון בממוצע. בתרגום לשיקולי עלות-תועלת, המשמעות היא שכל צופה "עולה" למפרסם כמעט חצי שקל! (ליתר דיוק 46.6 אגורות). ועוד לא הזכרנו את העובדה שעיתונים אלו אינם מכסים בהכרח את כל קהלי היעד. ישנם לא מעט ליטאים שכלל לא יקראו את יתד נאמן וישנם לא מעט חסידים שכלל לא יקראו המודיע.
עמוד פרסום בסופשבוע ביתד נאמן, המודיע או המשפחה – 7,000 ₪.

מאידך, פרסום מודעה בלוחות המודעות בכל הריכוזים החרדיים בארץ, תעלה כ-16 אלף שקל כולל עלות העיצוב, ההדפסה, ההפצה וההדבקה ותיחשף לכ-130 אלף בתי אב. בחשבון פשוט, כל צופה "יעלה" למפרסם כ-12 אגורות! (ליתר דיוק 11.8 אגורות) וגם זה בהנחה שהמפרסם בחר במודעת גיליון שמחירה יקר יותר ממודעת חצי גיליון.

פרסום בעיתונות חרדית ארצית – יתד נאמן, המודיע או המשפחה
עלות עמוד פרסום בסופשבוע – 7,000 ₪
הפצה – 15,000 מנויים
עלות לצופה – 46.6 אג'

פרסום מודעה בלוחות המודעות בכל הריכוזים החרדיים בארץ
עלות כולל עיצוב, הדפסה, הפצה והדבקה – 16,000 ₪
הפצה – 130,000 בתי אב
עלות לצופה – 12 אג'

גם בחישוב מול מקומונים, ניתן לומר שכדאי יותר להיצמד ללוחות המודעות. מחירה הממוצע של מודעת עמוד במקומונים הנחשבים נע סביב 500 שקל כולל עלויות העיצוב. מחירו של סבב הדבקה באזור הגיאוגרפי בו מחולק המקומון עומד על כ-850 שקל. אך בעוד המודעה במקומון "נבלעת" בין עשרות ואולי מאות מודעות, המודעה שעל לוח המודעות מקבלת "במה" גדולה ומבודדת יותר.
מה גם שקיים הבדל עצום בין העיתון ולוח המודעות. את המודעה בעיתון או במקומון יראו האנשים פעם אחת או פעמיים. אך את המודעה ברחוב יראו שוב ושוב, ואם לא בלוח מודעות זה, הרי שבלוח מודעות אחר ואם לא עכשיו, אז אולי מחר וכן הלאה. לצערנו, כאשר מדובר במקומונים שמתמקדים במודעות פרסום ונטולים תוכן מערכתי של ממש, ישנם רבים שזורקים אותם לפח האשפה עוד בטרם עלעלו בהם.
מודעות רחוב- יתרונות מול פרסום בבתי כנסת
גם בהשוואה לפרסום בבתי הכנסת, ישנו יתרון למודעות הרחוב, ולא רק גודלן היחסי. הפרסום בבתי הכנסת חשוף ברובו לקהל יעד גברי ואילו לוחות המודעות אינן תלויות מגדר. צריך לזכור כי בחלק מבתי הכנסת כפופים הפרסומים לפיקוחם של "גבאים" שאינם מאשרים להדביק כל מודעה. מה שלא קיים בלוחות המודעות שברחובה של עיר.
מודעות רחוב- יתרונות מול פרסום בתיבות דואר
קיימת שיטת פרסום נוספת המגיעה ישירות לבתי הצרכנים. זו שיטת הדיוור הרווי (ראו בפרק....) גם מול שיטה זו יש יתרון לפרסום במודעות רחוב שכן הפרסומים המגיעים לתיבות הדואר, נאספים ונקראים בתוך פרק זמן קצר של מספר שעות במקרה הטוב ואילו מודעת הרחוב זוכה לחיי מדף שנמדדים בימים. וכבר הזכרנו את העובדה שגודלה של המודעה מעניק לה עוצמה שפרסום בתיבת הדואר אינו יכול להעניק.

תכל'ס, איך מדביקים מודעות ברחוב?
כך תשתמשו נכון במדיום האפקטיבי ביותר במגזר החרדי ותצמצמו את ההשלכות של חסרונותיו:
• עיצוב: על המודעה להיות מעוצבת נכון, בצבעים מושכים ובתוספת מסר מעניין, בכדי לגרות את קהל היעד. הדפסת המודעה תבוצע על נייר בעובי 115 עד 130 גרם. לא דק מדי - כדי שהדבק לא יפגע בצבעי המודעה, ולא עבה מדי - כדי לאפשר הדבקה על משטחים לא חלקים כגון: גדרות בניה, לוחות עץ וכדומה. מודעות פרסומיות מומלץ להדפיס על נייר כרומו מט ואילו מודעות אבל ומודעות תורניות מומלץ להדפיס על נייר נטול עץ.
• גודל: גודל המודעה ינוע בין חצי גיליון לשני גיליונות (המחיר בהתאם). מרבית המודעות שתראו על לוחות המודעות היום, תהיינה מודעות בגודל גיליון. מה שמצמצם כמובן את השטח להדבקה ומייקר את מחיר העבודה. ככלל, התאימו את גודל המודעה למטרות הפרסום. כאשר מדובר בהחדרת מוצר חדש, נכון יהיה לעשות שימוש במודעות גדולות ואף להצמיד שני גיליונות לכדי מודעה כפולה (המדביקים לא אוהבים זאת!). כאשר מדובר במוצר הדרוש שימור, תוכלו להסתפק במודעת חצי גיליון.
• כמות: כמות המודעות תלויה כמובן באזורי ההדבקה. אפשר להדביק בעיר אחת, בשתיים, בשלוש וביותר. ניתן להרכיב כל חבילה שעולה על הדעת. אבל חשוב לזכור שככל שהחבילה גדולה יותר, מחיר המודעה הבודדת זול יותר בצורה משמעותית. לצורך המחשה, פערי התשלום עשויים להגיע לכדי 250%! בין הדבקה באזור קטן בלבד לבין הדבקה באותו שטח במסגרת חבילה כוללת. מאידך, אין טעם להדביק היכן שלא צריך. אז מה עושים?

מודעות רחוב- כיצד בוחרים חבילת הדבקה?
לפני הכל צריך להכיר את חבילות ההדבקה הבסיסיות העומדות לרשות המפרסם.
• המומלצת: זו היא החבילה העיקרית שיציעו לכם המדביקים והיא כוללת את הערים בני ברק, ירושלים, פ"ת, אלעד, בית שמש, ביתר, אשדוד ומודיעין עלית. ערים אלו הן ליבת הציבור החרדי כשאוכלוסייתן מונה כ-100 אלף בתי אב מתוך כ-135 אלף בתי האב של הציבור החרדי בישראל.
• הלוויינים: חבילה זו כוללת את ערי הלוויין של הריכוזים הגדולים - גבעת שמואל, תל אביב (בעיקר בדרום העיר), בת-ים, כפר חב"ד, באר-יעקב, לוד, רחובות, תל-ציון, טלז-סטון, מתתיהו ועמנואל.
• הצפונית: חבילה זו כוללת את הריכוזים החרדיים בצפון הארץ מנתניה בשרון ועד חצור בגליל העליון - נתניה, חדרה, זיכרון-יעקב, חיפה, רכסים, מגדל העמק, יבנאל, טבריה, חצור הגלילית, צפת ומירון.
• הדרומית: חבילה זו כוללת את הריכוזים החרדיים בשפלה ובנגב. מבית חלקיה ועד ירוחם - יסודות, בית חלקיה, קריית מלאכי, קוממיות, קריית גת, ערד, ירוחם, באר שבע, תפרח, אופקים, נתיבות.
אחרי שהכרנו את חבילות הבסיס, נוכל לבנות חבילה שמתאימה לצרכינו וליכולתנו הכספית ובהתאם לכך נחליט מהי כמות המודעות שיש להדפיס. חשוב לציין בנקודה הזו כי לא כל המדביקים מסוגלים להדפיס את המודעות. חלקם יבקשו מהמפרסם לספק מודעות מוכנות.
בערים בהן מתקיימת ההדבקה על ידי זכיין כפי שהזכרנו לעיל, הרי שמספר המודעות הדרוש נמוך יחסית מכמה סיבות:
• עלות ההדבקה יקרה יותר באופן משמעותי, גם כדי לממן את הזכיין וגם בשל ההתחייבות לשמירת המודעה כשלשה-ארבעה ימים על לוח המודעות.
• בהסכם עליו חתם הזכיין עם הרשות המקומית, הוא התחייב לתת שירות לכל המעוניינים, ולכן מתחלק השטח המיועד למודעות במידה שווה בין הלקוחות, מה שמגביל את כמות המודעות האפשרית לכל לקוח.
• מאחר ורוב הלקוחות מפרסמים בכל לוח רק מודעה אחת. אין צורך ביותר מכך כדי לבלוט.

מודעות רחוב- כמה לפרסם בכל עיר?
• תכל'ס. מי שרוצה לפרסם בירושלים, יידרש לכ-300 מודעות מתוך כמות מקסימאלית של 600 מודעות.
• מי שרוצה לפרסם בבני ברק יידרש לכ-100 מודעות מתוך כמות מקסימלאית של 400 מודעות.
• מי שירצה להדביק במודיעין עילית יידרש לכמות של כ-100 מודעות מתוך כמות מקסימאלית של כ-200 מודעות.
• מאידך, מי שירצה לפרסם בערים האחרות, יידרש לרוב לכמות של כ-200 מודעות לכל אחת מהערים ברשימה הבאה: ביתר, בית שמש, אשדוד, אלעד, ופתח-תקווה. זאת בשל העובדה שבמקומות אלו נוהגים המדביקים להדביק שורות ארוכות של מודעות ולכסות לוחות שלמים במודעה זהה. הכמות נועדה להבטיח שגם אם מישהו יכסה את המודעות הללו בתוך שעות ספורות, עדיין תיוותרנה מודעות גלויות פה ושם.
• מי שרוצה לפרסם בריכוזים הקטנים, דוגמת, צפת, נתיבות ועוד. יידרש לכמות שלא תעלה על כמה עשרות מודעות לכל עיר. בערים מסוימות אפשר יהיה להסתפק ב-10-20 מודעות בהעדר שטחי פרסום רלוונטיים.
עוד יש לזכור כי בתקופות לחוצות של ערבי חגים, כדאי להדפיס כמות גדולה ואף לבצע הדבקות כפולות כדי להבטיח את החשיפה הרצויה. מאידך, צריך לדעת שבתקופות אלו לא ניתן יהיה לקבל הדבקה של יותר ממודעה אחת בלוח מטעמים של מחסור במקום וביקוש גבוה.

מודעות רחוב- עלות הפצה מקומית
כפי שהוסבר לעיל, המחיר הוא פונקציה של עלות מול תועלת. ברור שבאזורי הפריפריה יהיה המחיר גבוה יותר בשל היקף קהל היעד המצומצם. על מנת להגיע לכ-30 אלף בתי אב בפריפריה תיאלצו להיפרד מסכום שנע סביב 6,000 שקל. לא כלכלי במיוחד. מאידך, בעסקה כוללת, תוכלו להוריד בצורה ניכרת את מחירה של הדבקה בודדת. בערים הוותיקות והגדולות יותר במרכז הארץ, תוכלו להגיע לחשיפה מרבית בתמורה לכ-9,000 שקל.

אורך חיים של מודעת רחוב
איש אינו יכול לערוב לאורך חיי המודעה בשטח. גם הזכיינים אינם יכולים לשלוט בכל לוח מודעות בכל זמן נתון. משך הזמן שבו תתנוסס המודעה על הלוח משתנה ממקום למקום ומזמן לזמן, ומותנה בעיקר באמינות הספק. בכל מקרה ההתחייבות היא כלפי עבודות נוספות של אותו ספק - שלא תפגענה בעבודות קודמות - אך אין בכך משום נתינת אחריות על פגיעה מצד גורמים אחרים, כך שהספק אינו מתחייב לסבב הדבקות נוסף במקרה שמישהו אחר הדביק על המודעות שלכם.
ברוב המקרים נוהגים המדביקים להבטיח חשיפה של 3-4 ימים בבני-ברק, ירושלים ומודיעין עילית ובערי הלוויין במרכז הארץ. בתקופת חגים תרד ההתחייבות ליום-יומיים בממוצע. בערי הפריפריה תוכלו למצוא מודעות גם לאחר שבוע ימים כאשר אורך חיי המודעה בתקופות חגים עשוי לרדת לשלושה ימים.

מודעות רחוב- לוח זמנים להדבקה
בערים "המסודרות" ישנן מועדי הדבקה קבועים. בירושלים, בבני-ברק ובמודיעין עילית מודבקות המודעות בימים שני וחמישי. המודעות המוכנות חייבות להגיע למשרדי הזכיין עד לשעה 14:00 בצהרי היום בו חל מועד ההדבקה הרצוי, בצירוף המחאה לתשלום עבור ההדבקה. אבל זה כבר עניין לפרק אחר.
בשאר חלקי הארץ ניתן להדביק בכל יום לפי בחירת הלקוח כאשר היום האטרקטיבי ביותר הינו יום חמישי. או אז תשארנה המודעות על הלוחות למשך כל סוף השבוע ותלכודנה את עין הצרכן ביום האסטרטגי ביותר - שבת. באזורים אלו ישנה גמישות רבה יותר לגבי התשלום ומועדי הגעת המודעות ליד המדביק.
קחו בחשבון שברוב המקרים, מדביקים מסודרים ואחראיים נוהגים להדביק בימים קבועים גם בערי הלוויין ובפריפריה.
מגבלת הזמן אמורה להשפיע גם על קצב העבודה שלכם. בדרך כלל נדרשות 72 שעות, לכל היותר, ליצירת מודעה, להדפסתה ולהדבקתה בכל הארץ. במקרים דחופים מאוד ניתן לצמצם את הזמן עד לכדי 24 שעות לכל התהליך. אך צריך לקחת בחשבון כמובן שלהאצה הזו יש תג מחיר... שלא כולם אוהבים לשלם.
ברוב המקומות מתבצעת ההדבקה בשעות הלילה, אך במקומות בהם קיים חשש כי המודעה תכוסה במהלך היום על ידי מדביקים אחרים, עדיף להדביק במהלך היום.

איך תוכלו לעקוב אחר עבודתו של מדביק המודעות?
הנה רשימה של כללים שיקלו לכם על החיים.
• לעיתים קורה שהלקוח מקבל דיווחים מקרובי משפחה או חברים, כי מודעותיו כלל אינן נמצאות על לוחות המודעות. לא צריך להיכנס ללחץ ולענות על השאלות הבאות בטרם "מתפרצים" על המדביק. אולי המעדכן לא שם לב למודעה המודבקת או שהמודעות אכן לא הודבקו עדיין במקום בו נכח המדווח.
• ייתכן אף שעובדי הרשות המקומית ביצעו ניקיון של לוחות המודעות והסירו את המודעה. או שהיה זה מתחרה שכיסה את המודעות בשוגג או במזיד. לעיתים אלו ילדים פרחחים ולעיתים זה הגשם.
• ייתכן אף שלוח ספציפי לא הודבק בטעות, או בגלל שהוא נמצא במרחק קצר מאוד מלוח מודעות אחר ואין טעם להדביק שתי מודעות באותו תא שטח.
אם המענה לכל השאלות הללו הוא שלילי, כנראה שנפלתם על מדביק שמעל בתפקידו. כן. זה קיים. בעיקר בשיטת הפרסום הזו. זו הסיבה שעליכם לדרוש כתנאי לביצוע העבודה צילום מדגמי מכל עיר ועיר או הצמדה של נציג שילווה את ההדבקה ויוודא את ביצועה לשביעות רצונכם. מרבית המדביקים יסרבו. אבל אם תתעקשו, תוכלו להשיג זאת. דבר ידוע הוא כי שוק המדביקים החרדי בעייתי ולא נראה שיש פיתרון באופק.

מודעות רחוב במגזר החרדי- שלשה סוגי מדביקים:
• הסוג הראשון הינו חברות מסודרות שלהן משרדים, מחסנים, מזכירות וכל הדרוש להתנהלות תקנית, המדביקות בתפוצה ארצית ומקצועית. ישנן מספר מועט מאוד של חברות כאלה שאותן ניתן למנות על אצבעות כף יד אחת. חלק מחברות אלו מפעילות "מפקחים" שעוקבים אחרי עובדי ההדבקה.
• הסוג השני מונה מספר "חאפרים". כאלו המתחלפים מידי כמה שנים; עובדים עם חברים מזדמנים ברכבם הפרטי; ללא אפשרות להוציא הצעת מחיר מסודרת, חשבוניות וקבלות; ללא משרד, ללא עובדים וללא מחסן הפצה והדבקה. בדרך כלל הם עוסקים בכך כעיסוק צדדי ולא כמשלח ידם העיקרי. ההתנהלות והתוצאות בהתאם. אין מדובר בתופעה נדירה בתחום הפרסום חוצות במגזר החרדי.
• הסוג השלישי דומה מאוד לשני אלא שמדובר במדביקים מקומיים בעיקר בפריפריה. מדביקים אלו לא מתיימרים להדביק בערים נוספות מלבד עיר מגוריהם (קשה לעבור באופניים מרחקים בינעירוניים...). ברוב המקרים מדובר באנשים אמינים יחסית, אך מוגבלים ביכולת לתת מענה וקשה מאוד לפקח על עבודתם בשל המרחק.
כדאי להזכיר גם את העובדה שהדבקת מודעות בשעת לילה מאוחרת אינה כוס התה של עובדים מסודרים וגם עובדים אמינים ומסורים עלולים להישבר בשל המשמרות הארוכות, מזג האוויר ועוד. קל מאוד לפספס מקום זה או אחר, לשכוח חצי מהכמות בתחנת דלק, או להירדם ולאבד ליל עבודה חיוני כשאתה עובד בשכר מינימום בשעות לא שעות.

מחיר החיסכון
מפרסמים שרוצים "לחסוך" צריכים לקחת בחשבון שעבודה מול מדביק שאינו "מסודר" עשויה להיות בעייתית ולעלות ביוקר. הלוגיסטיקה והתיאומים השונים קשים לביצוע בהעדר הכלים המתאימים; לוחות הזמנים מופרים שוב ושוב בשל מחסור בכוח אדם; הסיכום הכספי נתון תמיד לוויכוח ונפתח כל העת למשא ומתן מחודש; בחלק מהמקרים אין אפשרות לקבל מסמכים חוקיים המוכרים במס; והכי חשוב, אין התחייבות לכלום! לא למיקום, לא לכמויות ומספרים וכמובן שלא לבחינה ומעקב, כך שייתכן שייצא שכרם בהפסדם...
התקשרות עם חברת פרסום והפצה אמינה, בעלת וותק ומוניטין, תחסוך לכם הרבה זמן מיותר והרבה כסף, שכידוע הוא אף פעם לא מיותר. תוכלו להיות רגועים ולדעת שיש מי שעושה לכם הדבקת מודעות ופרסום חוצות באופן יעיל ואפקטיבי. לחצו כאן לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית להדבקת מודעות ופרסום חוצות במגזר החרדי